22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18.33°
  • Izmir 25°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6607
Euro6,3572
Altın259,23

AB'den Türkiye'ye Alçak Tehdit! Eğer Yürürlüğe Girerse...

Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye'de idamın yeniden getirilmesi halinde bunun üyelik görüşmelerinin sonu olacağı tehdidinde bulundu.

AB'den Türkiye'ye Alçak Tehdit! Eğer Yürürlüğe Girerse...

Haftalık Bild am Sonntag gazetesine konuşan Juncker, toplantı krizi, Avrupa´daki Türkler, Geri Kabul anlaşması ve Türkiye-AB ilişkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
JUNCKER'DAN FAŞİST UYGULAMARA DESTEK
 
Jucker, AB çapında giriş yasakları gerekip gerekmediği yönündeki bir soruya, "AB kendi sorumluluk alanıyla kendisini sınırlamalı. Bunun dışındaki konular üye ülkelerin sorumluluk alanına girer. Her ülke Türk siyasilerin seçim çalışması yapmasına kendisi karar vermeli" dedi.
 
Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan toplantı krizi esnasında Hollanda´nın giriş yasağı koymasının da doğru olduğunu ileri süren Juncker, faşist uygulamalara açık destek verdi. 
 
TÜRKİYE'Yİ ÜYELİK GÖRÜŞMELERİYLE TEHDİT ETTİ
 
"İdam gelirse, üyelik görüşmeleri biter"
 
Jean-Claude Juncker, "AB'nin kırmızı çizgisi nedir?" sorusuna ise,"Türkiye'de idam cezası yeniden yürürlüğe girecek olursa, üyelik görüşmeleri de son bulur" diyerek tehditkar bir açıklamada bulundu.
 
"TÜRKİYE'NİN GERİ KABUL ANLAŞMASINI İPTAL ETMEYECEĞİNE İNANIYORUM"
 
Avrupa'da yaşayan milyonlarca Türk ile hiçbir sorunlarının olmadığını, Türklerin AB'ye uyum sağladığını ve yaşadıkları ülkelerin ekonomilerine önemli katkı sunduklarını açıklayan Juncker, Türkiye'nin geri kabul anlaşmasını iptal etmeyeceğine inandığını söyledi.
 
Kaynak: DHA

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri