Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Mike Pence, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kıbrıs'taki barış müzakerelerinin arkalarında olduğunu bildirdi

ABD MÜZAKERELERİ DESTEKLİYOR 

Rum lider Nikos Anastasiadis ile Beyaz Saray'da bir araya gelen Amerika Birlerşik Devletlerinin Başkan Yardımcısı Mike Pence, Amerika Birleşik Devletleri' nin Kıbrıs' taki barış müzakerelerinin arkalarında olduğunu, desteklediğini açıkladı. 
Washington’ da bulunan Beyaz Saray' ın bu konu hakkında yaptığı beyana göre, müzakerede Mike Pence, Amerika Birleşik Devletleri'nin adanın Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yapılan yardımların birleştirilmesi görüşmelerine tekrar başlanmasını desteklediğini belirtti.

FEDERASYON KURULMASI PLANLANIYOR

Ek olarak Mike Pence, Türk ve Rum liderlerin "Kıbrıs' ı iki bölgeli, iki toplumlu bir federasyon olarak yeniden inşa edecek bir uluslararası anlaşmaya razı olacağını" ümit ettiğini kaydetti.

Washington’ da bulunan Beyaz Saray’dan gelen izahta, Mike Pence ile Rum lider Nikos Anastasiadis'in aralarında güçlü müşareketliğini dile getirdiği, "Mike Pence' in Kıbrıs Rum kesimine, eli kanlı terör örgütü DEAŞ ile savaşta ve Ortadoğu barış müzakerelerinde desteğinden ötürü minnettar olduklarını bildirdi." ifade edildi.