ABD’nin desteklediği terör örgütü YPG ile başlattığı Rakka operasyonunda vatandaşa havadan bildiri dağıtılıyor. Dğıtılan bildiride, "Şehri terk edin fakat Fırat’ı geçerseniz, geçeni vuruyoruz" yazıyor.

ABD’nin DEAŞ'a yönelik temeli olan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı olan YPG ile başlattığı Rakka operasyonu devam ediyor.

KILIK DEĞİŞTİRİP KAÇIYORLAR

DEAŞ'a yönelik bazı bölgelerde üstünlüğü ele geçiren terör örgütü YPG'liler ilginç durumlarla da karşılaşıyor. Huduta yakın bir mapushaneye giren YPG’li teröristler, Rakka’dan kaçan DEAŞ'lilerin kesilmiş saç ve sakallarını gördü. Teröristlerin kamufle olmak adına saç ve sakallarını keserek ve kıyafetlerini değiştirdiğinin farkına varıldı.

KÖPRÜLERE HAVA SALDIRISI

ABD’nin başı çektiği koalisyon, Rakka’yı kanlı terör örgütü YPG desteği ile kuzeydoğu ve batıdan abluka altına alırken, şehrin güneyinde yer alan Fırat Nehri’nin üzerindeki köprüleri hava saldırıları ile vurarak DEAŞ'ın güney kanadına geçmesinin önünü kesmeye çalışıyor.

HAVADAN BİLDİRİ DAĞITILIYOR

ABD’nin kanlı terör örgütü YPG ile yürüttüğü Rakka operasyonunda vatandaşa havadan bildiri dağıtılıyor. Bildiride, "Şehri terk edin ama Fırat’ı geçmeyin, çünkü geçeni vuruyoruz" yazıyordu.