ABD'den FETÖ'ye Büyük Hibe

Amerikan Kongresi geçen ay 2018 bütçesinden FETÖ’nün charter okullarına ayırdığı payı yükselterek 42 milyon dolara çıkarttı.

ABD'den FETÖ'ye Büyük Hibe

Amerikan Kongresi geçen ay 2018 bütçesinden FETÖ’nün charter okullarına ayırdığı payı yükselterek 42 milyon dolara çıkarttı. Elde edilen bilgilere göre, ABD Başkanı Donald Trump'in Kongre'ye ilettiği 2018 bütçesi geçen ay Amerikan Kongresi'nden geçerek yasalaştı. Yeni bütçede federal hükümetin ve eyaletlerin ortak anlaşömasıyla ülke çapında en çok tartışılan okullar olan sözleşmeli okullara verilen hibe miktarı yükseltildi.

42 MİLYON DOLAR

Yeni bütçenin maddelerine göre ülke çapındaki sözleşmeli okullara eşit paylaştırılması isteğiyle ek 168 milyon dolarlık bir kaynak kenara bırakıldı. ABD'de en geniş sözleşmeli okul ağına 200'den fazla okulla FETÖ sahip. Amerikan Kongre'sinde onay gören yeni bütçe ile FETÖ okullarına ortalama 42 milyon dolarlık ek hibe verilecek.

Öte yandan ABD'deki eğitim ve sivil haklar vakıf ve derneklerinin FETÖ okullarındaki skandallar ve FBI baskınları dolayısıyla soruşturma geçirmesi ve kapatılması yönünde istekler ise her geçen gün artıyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR