23 Temmuz 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 30°
  • Izmir 35°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST102.712
Dolar5,6913
Euro6,3592
Altın260,48

ABD: Türkiye'yi Anlıyoruz Ama YPG Terör Örgütü Değildir

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, YPG'yi PKK'nın aksine terör örgütü olarak tanımlamadıklarını fakat Türkiye'nin ikisi arasındaki bağ ile alakalı güvenlik endişelerini anladıklarını açıkladı.

ABD: Türkiye'yi Anlıyoruz Ama YPG Terör Örgütü Değildir

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, YPG'yi PKK'nın aksine terör örgütü olarak tanımlamadıklarını fakat Türkiye'nin ikisi arasındaki bağ ile alakalı güvenlik endişelerini anladıklarını açıkladı. ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, telekonferans yoluyla düzenlenen basın toplantısında, ABD'nin Suriye politikalarıyla alakalı değerlendirmelerde bulundu.

"YPG TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR’’

Özel temsilci Jeffrey, "ABD'nin terör örgütü PKK başları hakkında bilgi getirene ödül kararının YPG'ye verdikleri destekle karşıt teşkil edip etmediği" sorusuna şu şekilde cevap verdi: "PKK'ya karşı pozisyonumuz net. PKK'nın aksine YPG'yi terör örgütü olarak görmüyoruz. Bunu hiçbir zaman yapmadık. Suriye'ye müdahale etmeden önce de yapmamıştık. Türkiye'nin güvenlik endişelerini anlamaktayız. YPG ve PKK arasındaki bağlantılara ilişkin endişelerini anlıyoruz. Bu yüzden çok ama çok dikkatli hareket ediyoruz. Öncelikle Türkiye'y ne yaptığımız ve neden yaptığımız konusunda bilgi veriyoruz.''

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri