Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ ın ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeden sonra Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği rezidansı önünde eli kanlı terör örgütü PKK’ lı bir grup gerginliğe neden olmuştu. Grup ile Resi- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ ın korumaları arasında kavga çıkmıştı.

REİS-İ CUMHUR ARAÇTAN ÇIKINCA TAŞ ATACAKLARDI

Bu vahim olay sonrası Amerika polisi kendisinden hiç beklenemeyen bir hamle yaptı. Soruşturma dosyasını genişleten polis, eli kanlı terör örgütü PKK provokatörlerinin hedefinin Recep Tayyip Erdoğan’ın aracından çıkmasını sağlayıp, ardından yakın mesafeden taşla saldırmak olduğunu tespit etti. Daha sonra  bu eylemi planlayan 2 terörist tutuklandı.

EYLEMCİLERDEN 34'Ü BELİRLENDİ

ABD’li güvenlik kaynakları, saldırı eyleminde bulunan 42 PKK’ lıdan 34’ ünün tespit edildiği ve haklarında tutuklama emri çıkartıldığını kaydetti. Kaynaklar, tutuklanan kişilerin Sinan Narin ve Eyüp Yıldırım olduğunu söyledi. Narin’ in ağır cezayı gerektiren müessir eylemden Virginia eyaletinde, Eyüp Yıldırım’ ın da saldırı ve ağır yaralama suçlamasıyla New Jersey’ de tutuklandığı belirtildi.

Diğer bir yandan ABD medyası, Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ ın Washington’ da protestocuları dövmekle suçlanan 12 korumasına dava açılacağını belirtti. Şu an Türkiye’ de olan korumaların arananlar listesine alındığı ve bir daha Amerika’ ya giderlerse tutuklanacakları ifade edildi.