Amerike Birleşik Devletleri, Suriye'de terör estiren PKK/PYD'ye, DEAŞ'la sözde mücadele bahanesi ile askeri yardımlara devam ettiği görülüyor.

Son iki hafta içinde gerçekleşen iki sevkiyatta toplamda 188 tır, Rakka'nın kuzeyindeki  terör örgütu mensuplarına yollandı.

188 TIR TERÖR ÖRGÜTÜNE ULAŞTI

Amerika Birleşik Devleti 5 Temmuz'da 86, 9 Temmuz'da 102 olmak üzere askeri araç gereç ve mühimmat taşıyan toplam 188 tır, Irak sınırından geçerek Terör örgütü kontrolünde bulunan Haseke'ye gönderildi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE AFRİN'E DESTEK EYLEMİ

Amerika Birleşik Devleti'nin başkenti Washington ile Boston, San Diego, San Fransisco ve Knoxville kentlerde Türkiye'nin Afrin'e yapmaya gerçekleştirdiği operasyon, PKK'lı alçak teröristler tarafından protesto edildi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ POLİSİ SEYİR ETTİ

Beyaz Saray bahçesinde gerçekleşen eylemi de Amerika Birleşik Devletleri polisleri sadece eylemleri seyir etmekle yetindi. Herhangi bir müdahalenin olmadığı gösteride Türkiye aleyhinde sloganlar atıldı.Ve alçak terör sempatizanlari Türkiye alehinde terbiyesizce sloganlar atarak alçaklıklarını kanıtlamış oldular.

Türkiye,Amerika Birleşik Devletlerinin PYD ve PKK'ya silah vermesini doğru bulmuyor ve Amerika Birleşik Devletlerini bu tutumundan dolayı kınadığını beyan etti.