Avrupa Birliği Liderleri İnternetten yayılan terör içeriklerinin engellemesini ve bu içeriklere karşı önlem almak için toplandılar.

İNGİLTERE BAŞBAKANI SOSYAL MEDYA SUÇLADI

İngiltere Başbakan Theresa May, İngiltere’de düzenlenen terör saldırılarından dolayı Facebook, Twitter ve Google'ı suçladı.

GOOGLE, TWİTTER, FACEBOOK TERÖRİSTLERE GÜVENLİ ALAN OLUŞTURUYOR

İngiltere başbakanı Theresa May Google,Twitter,Facebook teröristlere güvenli alan oluşturmakla suçladı.G7 zirvesi öncesinde de basına verdiği açıklamalarda terör saldırıları için sosyal medyayı işaret göstermişti.

AVRUPA BİRLİĞİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARDI

İngiltere'de son 3 ayda gerçekleşen bu 3.terör saldırısı oldu. İngilizlerin seçim arifesinde uğradığı geniş çaplı terör saldırıları İngiltere emniyetini harekete geçirdi. Ve İngiltere emniyeti güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardı.

TERÖRLE MÜCADELE SANAL ORTAMA TAŞINMALI

İngiltere Başbakan Theresa May Terör ile mücadele etmenin internet ortamına taşınması gerektiğini vurguladı. Ve ülkesindeki sosyal medya şirketlerini uyardı. Sosyal medya şirketlerinin terörle mücadele konusuna internet ortamından destek vermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

FACEBOOK ZİRVE ÖNCESİ ŞOK TERÖR KARARI ALDI

Facebook Politika Direktörü Simon Milne yaptığı açıklamada, şöyle denildi:
"Biz Facebook'un teröristler için düşman bölge olmasını istiyoruz. Teknolojiyi ve insan denetimini birlikte kullanarak, farkına varır varmaz terörist içerikleri platformumuzdan çıkarmak için yılmadan çalışıyoruz. Bu arada herhangi bir kişinin güvenliği için acil bir durum ortaya çıktığında hemen güvenlik makamlarını haberdar ediyoruz."