78 Yaşında Üçüncü Karısını Bulmak İçin Duraklara İlan Astı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde ikamet eden 78 yaşındaki Mail Kurt, 3. karısını bulmak için otobüs duraklarına ilan yerleştirdi. Gelen iki adayı beğenmediğini belirten Kurt, evlenmek istediği kadının 50 yaşının altında olmasını talep etti.

78 Yaşında Üçüncü Karısını Bulmak İçin Duraklara İlan Astı

78 Yaşında Üçüncü Karısını Bulmak İçin Duraklara İlan Astı

Gölcük Piyalepaşa Mahallesi’nde ikamet eden 78 yaşındaki Mail Kurt, 3. defa evlenmek dünya evine girmek istiyor. 2 eşinden sekiz çocuğu olan Kurt, 'Allah’ın emri ile peygamberimizin sünneti ile İmam-ı Azam’ın içtihadı ile kendime bir eş arıyorum. Emekliyim, Erzurumluyum. 4 adet dairem var. 1’inde ben oturuyorum, 3 tanesinde kiracı var' ifadelerine yer verdiği ilanı otobüs duraklarına bıraktı. İlk karısının 29 sene evli kaldıktan sonra, 2. karısıyla da 34 sene evli kalıp vefat ettiğini ifade eden Kurt, evleneceği kadının 50 yaşının altında olmasını talep ediyor.

'EMEKLİYİM, 4 TANE DAİREM VAR'

Kendisine uygun bir eş bulamamaktan yakınan Mail Kurt, 'Evet, evlenmek istiyorum. Nasıl edeyim? Nerede bulayım? Türkiye’de adam başına 5 tane kadın düşüyor. Ama bana yok. Nasıl yapayım? Ben bir tane arkadaş arıyorum. Oturacağız, yiyeceğiz, içeceğiz. Beraber konuşacağız. Bana hizmet edecek. Yazı yazdım. Koydum sağa, sola. Şimdi ben yazıyorum ki yazdığımla bulayım. Yazılarda bir şey yok ki. Allah’ın emriyle peygamberimizin sünnetiyle İmam-ı Azam’ın hissiyatıyla kendime bir eş arıyorum. Emekliyim. 4 tane dairem var. Birinde oturuyorum. 3 tane kiracım var. Mal varlığım bu. Emekliyim, 2 bin 300 TL maaş alıyorum. Bunu yazdım' diye konuştu.

'GELEN KİŞİ 50 YAŞINDAN AŞAĞIDA OLSUN'

Kendisini arayan 2 adayı çocuklarının beğenmediğini belirten Kurt, şu ifadeleri kullandı:

'Arayan oldu. 2 kişi geldi. Biri Ankaralıydı, 66 yaşında. Benim çocuklar, 'Baba, bu kadın çok yaşlı' diyerek, kabul etmediler. Bir sefer de Ümraniye’den Karslı biri geldi. O da devamlı yalan söylüyordu. Yalanlardan hoşlanmıyorum. Mevzularım bu. Onun için şimdi yazı yazdım. 8-10 yere koymuşumdur. Bu söylediklerim aynı şekilde o yazılarda var. Gelen kişi 50 yaşından aşağıda olsun. Başka bir şey yok. Allah yaratmış. Bak ne kadar güzel yaratmış. Onun kusurları var ise dinimize göre biz onu kapatırız.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR