7 Polisi Şehit Eden O Kalleş PKK'lı Yakalandı!

Diyarbakır'da 7 polisin şehit olduğu bombalı saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü PKK mensubu A.Ç. ele geçirildi. Polis, jandarma ve MİT'in ortaklaşa operasyonu sonucu kalleş, kırsal alana kaçamadan Kocaköy ilçesinde yakalandı.

7 Polisi Şehit Eden O Kalleş PKK'lı Yakalandı!

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde 7 polisin şehit olduğu, 13'ü polis 27 kişinin yaralandığı bombalı saldırının faili yakalandı. Teröristin güvenlik kameralarında eşkâlinin belirlenmesi üzerine güvenlik güçleri harekete geçti.

Yüz tanımlama sistemi sayesinde teröristin kimliği kısa sürede netleşti.

HER KAMERA GÖRÜNTÜSÜ İZLENDİ

Bölgedeki tüm MOBESE ve güvenlik kameraları ile şehir giriş ve çıkışlarındaki kameralar da incelemeye alındı. Lice kırsalından geldiği ve terör örgütünün dağ kadrosunda yer aldığı belirlenen terörist A.Ç.'nin yakalanması için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat Şubesi, Jandarma İstihbarat ve MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) ortak bir çalışma başlattı.

Detaylı çalışmalar sonucu terör örgütü mensubu A.Ç.'nin Lice kırsalına kaçmaya çalıştığı tespit edildi. Terörist A.Ç., kırsal alana kaçamadan Kocaköy ilçesinde kıskıvrak yakalandı. 

Kocaköy'de ifadesi alınan A.Ç. daha sonra sorgulanmak üzere Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne getirildi.

Kalleş teröristin bomba yüklü aracı polis geçiş güzergahına park edip kaçması, böyle görüntülenmişti.

7 polisin şehit olduğu saldırıyı yapan kalleş terörist, kırsal alana kaçarak PKK'nın dağ kamplarına gitmeye çalışıyordu.

Yorum Yaz