Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Türkiye’yi yüksek hızlı trenle donatmak için kolları sıvadı.

ANKARA – SİVAS YÜKSEK HIZLI TREN HATTI 2018’DE BİTİYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ülkemizi yüksek hızlı trenlerle donatmaya kararlı adımlarla ilerliyor.bu kapsamda Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattının çalışmalarına başlandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan açıklama göre Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattı 2018’de tamamlanacağını duyurdu.

İSTANBUL'A YÜKSEK HIZLI TREN HATTI GELİYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Gebze-Sabiha Gökçen Havaalanı- Yavuz Sultan Selim Köprüsü İstanbul Yeni Havalimanı Halkalı YHT hattı ise yatırım programına alınmak üzere Yüksek Planlama Kurulu (YPK) onayına sunuldu. İstanbul'la Edirne arasını bir saate indirecek 'Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren' projesi ise 150 km'den oluşan Çerkezköy-Kapıkule ve 80 km'den oluşan Halkalı (Ispartakule)-Çerkezköy olmak üzere iki kısımdan oluşacak ve ihalelerin en kısa sürede yapılıp tamamlanması bekleniliyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yeni yüksek hızlı tren hatlarının açılacağının ve Türkiye'nin dört bir yanını yüksek hızlı trenlerle donatacağını duyurdu.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ankara,İzmir,İstanbul gibi büyükşehirlerde yüksek hızlı tren sayısının diğer illere göre fazla olacağını belirtti.