Soğuk hava ve kar yağışı yurdun bazı bölgelerini etkisi altına aldı. Yoğun kar yağışından dolayı, TEM ve D-100 karayollarının Bolu Dağı geçişinde etkili olan kar yağışı ulaşımı da etkiledi. Kayan TIR'lar yolun zaman zaman kapanmasına sebep olunca, ulaşım D-100 karayolundan sağlandı. Kar kalınlığı ise yeşil alanlarda 50 santimetreye kadar çıktı. Antalya-Denizli yolu yoğun kar yağışı ve araçların yolda kalmasından dolayı tek yönlü olarak trafiğe kapandı. Antalya-Konya yolundaki Alacabel bölgesinde ulaşım kontrollü olarak sağlanabildi. Yurtta etkili olan kar yağışından dolayı 6 ilin bazı bölgelerinde eğitime ara verildi.

KARS: Kars'ta etkili olan kar yağışı sebebiyle yarın ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

NEVŞEHİR: Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebi ile ilk, orta ve lise ile dengi okullarda eğitime 7 Aralık günü 1 gün süreyle ara verildiği ifade edildi.

AĞRI: Ağrı merkez ile Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçelerinde, köy okulları, taşımalı eğitim kapsamındaki ilkokul ve ortaokullar ile liseler bugün için tatil edildi.

VAN: Van'ın Bahçesaray ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

BİNGÖL: Bingöl'ün Karlıova ilçesinde taşımalı eğitim ile köy okullarına kar dolayısıyla 1 gün ara verildi.

BİTLİS: Bitlis'te yoğun kar yağışından dolayı taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.