Kocaeli merkezli 6 vilayette FETÖ'ye karşı düzenlenen soruşturma çerçevesinde, 25'i muvazzaf 27 asker gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) teşkilatlanmasına yönelik sürdürülen soruşturma doğrultusunda, "silahlı terör örgütü üyesi ve yöneticisi oldukları" öne sürülen 28'i muvazzaf 32 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Şüphelileri yakalamak için harekete geçen Kocaeli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, Kocaeli, Van, İzmir, Ankara, Bursa ve Muğla'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Yapılan operasyonda 25'i muvazzaf olmak üzere 27 asker gözaltına alınırken, kaçak 5 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

KAÇACAK YERLERİ KALMADI

Öte yandan, artık işlediği suçun farkına varan ve içerisinde bulunduğu hain yapılanmanın ne denli zararlı olduğunu gören insanlar saklandıkları yerlerden çıkmaya ve devlet adına itirafçı olmaya başladılar. FETÖ'nün bugüne dek içerisinde bulunduğu faaliyetleri tek tek anlatan bu isimler örgüt içerisinden kritik bilgiler veriyor.

Ayrıca şuan firari olan bazı hainlerin de yakalanması için yer tespiti almak üzere bu isimlere başvuruluyor ve bu doğrultuda operasyonlar düzenleniyor.