Yüksek Askeri Şura toplantısında alınan kararlara göre, 6 general/amiral bir üst rütbeye, 61 albay ise general/amiralliğe terfi etti. 8 generalin görev süreleri bir sene, 168 albayın görev süreleri ise 2 sene daha uzatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, bugün yapılan Yüksek Askeri Şura toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general/amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluk ve yaş sınırından emekliye ayrılacakların durumları karara bağlandı.


Buna göre, 30 Ağustos 2017 tarihinden geçerli olmak üzere 6 general/amiral bir üst rütbeye, 61 albay ise general/amiralliğe terfi etti. Kararla 8 generalin görev süreleri bir sene, 168 albayın görev süreleri ise 2 sene süre ile uzatıldı.

Yapılan açıklamada, "Bir üst rütbeye terfi eden ve görev süreleri uzatılan general/amiral ve albayların, yeni rütbe ve görevlerinin aziz milletimize, Silahlı Kuvvetlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ederiz. Büyük bir özveri ve onurla görev sürelerini icra ederek aramızdan ayrılacak olan değerli silah arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, aileleri ile birlikte sağlık ve mutluluklar dileriz." ifadelerine yer verildi.