Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro memurlarınca, çeşitli suçlardan hapis cezasına çarptırılması kesinleşmiş şahıslara yönelik sabah vaktinde operasyon düzenlendi. Özel Harekat polisinin de destek verdiği 500 polisle daha önceden tespit edilen 47 adrese eş anlı baskın yapıldı. Önce zırhlı arca sahip ekiplerin mahallelerde önlem amaçlı güvenlik tedbiri almasından sonra özel harekat polisleri uzun namlulu ağır silahlarla çevrede güvenlik tedbiri aldı.

EVLER DİDİK DİDİK ARANDI

Konuya dahil şahısların evlerine özel hareket polisleri, koçbaşlarıyla kapıları kırarak içeri girdi. Özel Harekat Polisleri, şahısların evlerini didik didik aradı. Yapılan operasyonda "kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, yaralama, hırsızlık, dolandırıcılık, uyuşturucu ticareti, güvenin kötüye kullanılması, kumar için yer ve imkan tedarik etme, mala zarar verme, ruhsatsız silah ve kurşun bulundurma ve resmi evrakta sahtecilik" suçlarından kesinleşmiş hapis cezası bulunan 15 kişi gözaltına alındı.

Zırhlı araçlara sahip ve uzun namlulu silahlarla donanmış Özel Harekat Polisleri yaptığı operasyon ile operasyon lokasyonuna yakın oturan sakinlerin güvenliğini kontrol altına aldığı bildirildi.