Malatya Bağımlılıkla Mücadele Merkezinde toplanan STK'ların temsilcileri adına basın açıklaması yapan Ortak Değerler Platformu sözcüsü Hüseyin Polat, Türkiye’nin geçmişte birçok darbeyle karşı karşıya kaldığını belirterek, yeni sistem ve anayasa ile birlikte Türkiye’nin daha çok gelişeceğini söyledi.

Polat,“16 Nisan’daki değişikliğin bizi biz yapan yüce değerlerimize uygun, adalet ve hakkaniyetin esas alındığı bir anayasa değişikliği veya onun bir adımı olmasını diliyor ve umuyoruz.

Müslümanların kendi kendilerini yönetemeyeceklerini veya bunun için anayasa yapamayacaklarını iddia edenlere iyi bir cevap olacağını düşünüyoruz. Bu düzenlemenin, kesinlikle darbecilerin ve cuntacıların efendilerinden himmet alarak hazırladıkları ve yıllardır bize dayattıkları anayasalarından daha iyi olacağını biliyoruz” dedi.

Polat, Yeni Anayasa ve sistem değişikliğinin sadece siyasileri ilgilendiren siyasi bir mesele olmadığını belirterek, tüm sivil toplum kuruluşlarının milli iradenin yanında olması gerekliliğini vurguladı.

Kaynak: haber 7