Konya'nın Cihanbeyli İlçesi'nde Atılgan Kömür, dün sabah saatlerinde saldırdığı bir evde av tüfeğiyle rastgele ateş açarak 5 kişiyi katletmişti. Atılgan Kömür polis ekiplerine verdiği ifade de eğer evde diğer 2 akrabasında bulsaydı onları da öldüreceğini ifade etti.

EĞER EVDE OLSAYDILAR DİĞER 2 AKRABASINIDA ÖLDÜRECEKTİ

Cihanbeyli İlçesi kazasına bağlı eskiden köy çevresinde olan Bulduk Mahallesi'nde ortaya çıktı. Şizofren olduğu iddia edilen bir şahıs, saldırdığı bir evde rastgele tabanca ile ateş etmesi sonucu 5 kişiyi öldürdü.

Atılgan Kömür adlı şizofren olduğu iddia edilen katil, öldürdüğü kişilerle aralarında husumet olduğu için 4 ayrı eve girerek aynı zamanda akrabaları olan Meryem Tokat, oğlu Hamit Tokat ile Mehmet Tokat, Mustafa Tokat ve Bekir Kıran'ı av tüfeğiyle ateş açarak katletti. Atılgan Kömür ‘ün ruhsal problemleri olduğunu ve katlettiği 5 kişiyi sürekli tehdit ettiği öne sürüldü.5 kişiyi öldürdüğünu kabul eden Atılgan Kömür eğer evde diğer 2 akrabası olsaydı onlarıda mermi yağdırcağını belirtti.

KATİL ZANLISI ŞİZOFREN OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Cinayeti işleyen Atılgan Kömür adlı şizofren olduğu iddia edilen katil, öldürdüğü kişilerle aralarında husumet olduğu için böyle bir eylem gerçekleştirildiğini belirtti.