Fethullahçı Terör Örgütü’ne finansman sağladığı ve himmet topladığı ileri sürülen 380 işadamı hakkında operasyon başlatıldı. Şüpheli iş adamlarının Samanyolu TV bünyesindeki Dünya Pazarlama isimli FETÖ şirketi bünyesinde örgüte finans aktardıkları belirtildi.
Fethullahçı Terör Örgütü'nün finansmanına ilişkin yürütülen bir soruşturma kapsamında bu sabah yeni bir operasyon başlatıldı.

İSTANBUL BAŞSAVCILIĞI OPERASYONU BAŞLATTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'ndan Sorumlu Başsavcı Vekili İsmail Uçar ve aynı büroda görev alan Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ'ye himmet topladığı ve finansman sağladığı iddiasıyla 380 işadamı için gözaltı kararı alındı.

YURT DIŞINDA OLAN ŞÜPHELİLER

Sabah saatlerinde harekete geçen İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Nöbetçi
Sulh Ceza Hakimliği'nden tarafından verilen arama kararları doğrultusunda gözaltı ve arama işlemi yapıldı. 35 ilde gerçekleştirilen dev operasyon kapsamında 110 şüphelinin yurt dışında olduğu tespit edildi.

SAMANYOLU TV BÜNYESİNDE PAZARLAMA

FETÖ üyeliği ve terör örgütünün finansmanı suçlaması yapılan şüphelilerin Samanyolu TV bünyesindeki Dünya Pazarlama isimli FETÖ'cü şirket bünyesinde örgüte finansman sağladıkları, himmet topladıkları ve yurt dışından yasadışı şekilde getirilen ürünlerin pazarlaması sonucu elde edilen yüksek kaynağı örgüte aktardıkları iddia edildi.

Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerin ifade işlemlerine önümüzdeki günlerde başlanacak.

 

Kaynak: Sabah