Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, güvenlik güçlerince 29 vilayette  terör örgütü DEAŞ'a karşı eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonlarda, 233 şüpheli gözaltına alındı.

5 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ


Konya'nın Meram ilçesinde hakkında yakalama kararı çıkarılan DEAŞ terör örgütü militanı bir kişinin yakalanması üzerine gerçekleştirilen operasyonda, binada yer alanların güvenlik güçlerine silahla mukavemet göstermesi üzerine yaşanan çatışmada 5 terörist etkisiz hale getirildi. Çatışmada, 4 güvenlik görevlisi ise hafif yaralandı.

Binada ve örgüt mensuplarının üzerinde gerçekleştirilen aramalarda, 5 AK-47 uzun namlulu tüfek, bir tabanca, 4 kilogram patlayıcı madde ve silahlara ait çok sayıda mühimmat bulundu.

Ülke genelinde yapılan operasyonlar dahilinde 25 yabancı uyruklu kişi haklarında gerekli idari işlemler yapılmak üzere Göç İdaresi Genel Müdürlüğü birimlerine verildi.

DÜN 8 KİŞİ GÖZALTINAALINMIŞTI

Polisin, operasyon bağlamında 11 farklı adrese yaptığı  eş zamanlı baskınlarda 8 şüpheliyi gözaltına aldığı bildirildi. Şüpheliler, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Konya Valisi Yakup Canbolat, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan ve İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman da çatışmanın yaşandığı eve gelerek inceleme yaptı. Emniyet Müdürü Yaman, telsizden operasyona katılan polislere teşekkür ederek, "Operasyonda görev alan tüm silah arkadaşlarıma geçmiş olsun diyor, tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum. Allah devletimizi, milletimizi her türlü musibetten korusun. Ayrıca yaralı arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyorum" ifadelerinde bulundu.