26 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye, Suriye'de de terör örgütlerine karşı mücadelesinde hudutta teröristlere nefes aldırmıyor. MSB, 'Resulayn ve Tel Abyad bölgelerinde dün saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 26 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.' açıklamasında bulundu.

26 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

26 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye, sınır hem içi hem de sınır ötesi operasyonlarla teröre karşı istikrarlı mücadelesini sürdürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği Plan, Koordinasyon ve Analiz Şube Müdürü Albay Olcay Denizer aracılığıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Resulayn ile Tel Abyad'da harekat gerçekleştirdiğini açıklayan Milli Savunma Bakanlığı aracılığıyla yapılan açıklamada, taarruz hazırlığındaki 26 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

'Resulayn ve Tel Abyad bölgelerinde dün saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 26 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.'

'MÜCADELEMİZ EDEBİYEN DEVAM EDECEKTİR'

Koordinasyon ve Analiz Şube Müdürü Albay Olcay Denizer, 'Milli mücadelemizin önderi ve cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 82'nci yıl dönümünde saygı ve şükranla anıyoruz. Milli Savunma Bakanlığı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, mücadelelerle dolu hayatından ve fikirlerinden aldığı ilhamla ülkemizin ve asil milletimizin hak, alaka ve menfaatlerine yönelecek tüm tehdit ve tehlikelere karşı; karada, denizde ve havada büyük bir kahramanlık ve fedakârlıkla mücadelesini sürdürmektedir. Bu mücadelemiz ebediyen devam edecektir.' diye konuştu.

'İKİ DEVLET TEK MİLLET'

Olcay Denizer, Azerbaycan'ın kendi topraklarını geri almak, Ermenistan'ın savaş usullerine aykırı bir şekilde gerçekleştirdiği saldırılarına nokta koymak için haklı bir mücadele gösterdiğini aktararak, 'Bu mücadeleyi alnının akıyla sonlandıran Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin zaferini kutluyoruz. İmzalanan ateşkes anlaşmasındaki şartların yerine getirilmesi, işgal altındaki tüm topraklarının Azerbaycan'a iade edilmesi, bölgede barış ve huzur ortamının yeniden sağlanması sürecinde de 'İki devlet tek millet' olduğumuz can Azerbaycanlı kardeşlerimizle tek yürek olmaya devam edeceğiz.' ifadelerini kullandı.

26 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Suriye'nin kuzeyine yerleşen PKK/PYD/YPG ile DEAŞ varlığını bitirerek, bir terör koridorunun kurulmasını önlemek ve sınırların, vatandaşın huzur ile güvenliğini temin etmek için Fırat Kalkanı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının başarı bir şekilde yaptığını belirten Albay Olcay Denizer, şu ifadeleri kullandı:

'Bu bölgelerde hayatın normale döndürülmesi çalışmalarına diğer kamu kurum ve kuruluşlar ile koordineli olarak devam edilmektedir. Barış Pınarı bölgesinde 17 Ekim 2019'da ABD, 22 Ekim 2019'da Rusya Federasyonu ile yapılan mutabakatlar ile harekât durdurulmuştur. Bölgede kalıcı barışın sağlanması ve hayatın normale döndürülmesi için çalışmalarımız, diğer ülkeler ile iş birliği ve koordinasyon faaliyetlerimiz sürdürülmektedir.

Barış ve istikrarın tesis edildiği Barış Pınarı bölgesinde, hasmane tutum, taciz ve saldırılara meşru müdafaa kapsamında karşılık verilmektedir. Bu kapsamda dün Rasulayn ve Telabyad bölgelerinde saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 26 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Suriye'nin kuzeyinde tesis edilen barış ve istikrar ortamının muhafaza edilmesine kararlılıkla devam edilecektir.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR