İptal edilen sefer sayısının bugün de artarak 242 ye yükseldi. Pegasus Hava Yolları 33 iç hat seferini, Anadolujet Hava Yolları da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 10 seferini iptal ettiğini duyurdu. Türk Hava Yolları iptal edilen seferlerin yolcularını otellerde ağırlıyor. Uçamayan yolcular Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan THY'nin Otel Destek biriminden kalacakları otellere yerleştirilmek için beklediler. 

İstanbul aktarmalı Dubai'den Ukrayna'nın Odessa kentine giden Dmytro Rozhkov eşiyle beraber 8 saati aşkın bir süredir, Atatürk Havalimanı'nda, beklediklerini söyledi. Akşam saatlerinde Odessa uçağına bilet aldıklarını anlatan "Neden bu kadar bekliyoruz. Bu bir gecikme hatası değil. Mağduruz" diye konuştu. Nijeryalı Patricia Ozoekwe Nwsotule ise yeni yıla ailesinin yanında geçirmek için Barcelona'na gittiğini belirtti. Nwsotule, "Yeni yıla sanırsam İstanbul'da gireceğim. Gecikmeler yüzünden 12 saattir Atatürk Havalimanı'nda bekliyorum. Şu an için istediğim tek şey bir otele gidip biraz dinlenmek" şeklinde konuştu. 

Kar yağışı nedeniyle karla mücadele ekipleri başta Atatürk Havalimanı olmak üzere Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistleri açık tutmak için çalışırken Sabiha Gökçen Havalimanı'ndoa zaman zaman pistin kapandığı öğrenildi. Atatürk Havalimanı'na inecek uçaklarda havada tur atarak iniş için sıralarının gelmesini beklerken, kalkış yapacak olan uçaklarda da gecikmeler meydana geldi. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminal'de yolculara yapılan anonslarda uçak içinde bekleyebilecekleri bilgisi verildi.