Kontrol kapsamında içki, emniyet kemeri, kimlik kontrolleri arama taraması ve sürücüler trafik kurallarını çiğnememeleri ve hız yapmamaları hususunda ikaz edildi. Çorum- Ankara yolu Yaydiğin Kavşağı’nda İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan kontrole drone da eşlik etti. Çorum’da ilk kez yaşama geçirilen uygulamada drone, polis ekiplerinin havadaki gözü kulağı oldu.

KIRMIZI IŞIKTA GEÇTİ, DRONE GÖRDÜ

Kontrollerde kırmızı ışıkta geçip kural ihlali yapan kişi drone tarafından tespit edildi.Otomobil sürücüsüne 206 TL para cezası kesildi.

AHA BU GAVAT GÖRDÜ, BEN BİR GARİP KÖYLÜYÜM, SARIDA GEÇTİM"

Ceza işlemi esnasında drone tepki veren otomobil sürücüsü, “Aha bu gavat gördü, nereden gördüyse. Bunun lanet şeyin yüzünden 206 TL ceza yedim. Böyle kanun mu olur? Kırmızı ışıkta geçmedim, sarı yanıyordu ben geçtim. Ben bir garip köylüyüm. Kırmızı ışıkta geçmedim. Uyarı ışığı olan sarı ışıkta geçtim.” diye kendisini savundu.

DENETİMLER BAYRAM BOYUNCA SÜRECEK

Drone uygulamasıyla ilgili bilgi veren İl Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Doğanay, denetimlerin Ramazan Bayramı süresince devam edeceğini belirtti