2020 Yılı Hac Kontenjanı Artırıldı!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: "Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile imzaladığımız 2020 yılı Hac Protokolü'yle 2020 hac kontenjanımızı 3 bin 430 kişi artırarak, 83 bin 430 olarak güncelledik."

2020 Yılı Hac Kontenjanı Artırıldı!

Diyanet İşleri Başkanlığından aktarılan yazılı bilgiye göre, Prof. Dr. Ali Erbaş ve yanındaki heyet, 2020 Yılı Hac Organizasyonu'na yönelik irtibatta bulunmak için Suudi Arabistan'ın Mekke şehrine intikal etti.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile bir araya gelen Erbaş, 2019 Yılı Hac Organizasyonu'nun başarılı bir şekilde yapıldığını dile getirdi.

Benten ise Diyanet İşleri Başkanlığının hizmet standartlarını her sene yükseldiğini, başarılı bir organizasyon düzenlendiği ve bu yönüyle de diğer İslam ülkelerine örnek olacak hizmetler sunduğunu vurgulayarak, Erbaş'a teşekkür etti.

Söz konusu görüşmede, 2020 Yılı Hac Organizasyonu'nun rahat ve huzurlu bir şekilde yapılması için ulaşım, sağlık, konaklama, hacı adaylarının pasaportlarıyla ilgili prosedürlerin iyileştirilmesi gibi pek çok konuda sunulacak hizmetler masaya yatırıldı.

HAC KONTENJANI 3 BİN 430 KİŞİ ARTIRILDI

Gerçekleşen değerlendirmenin sonucunda Erbaş ve Benten, 2020 Yılı Hac Protokolü'nü imzaladı. Bahsi geçen bu protokole göre, Türkiye'nin nüfusunun artmasından ötürü protokolde yer alan hac kontenjanı bu yıl 3 bin 430 kişi arttırılarak 83 bin 430'a çıkarıldı. Görüşmede, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşcı ile Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan da bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->