Dünya genelinde babaları şereflendirmek, baba sevgisini göstermek için ve babaların hayatımızdaki önemini ve yerini belirtmek için kutlanan Babalar Günü, bu senede çocuklar için merakla bekleniyor.

2017’DE BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN?

Babalar Günü, tüm ülkelerinde özenle kutlanan özel günler arasında yer almaktadır. Bu özel günde babaların hayatımızdaki yeri vurgulanır, baba sevgisi belli edilir ve babalar çeşitli hediyeler alınır va babaların mutlu edilmesi sağlanır.

2017 yılında Babalar Günü 15 Haziran 2017 gününde kutlanmaktadır. Bir gün süren babalar gününde babalara hediyeler alınır ve babalar mutlu edilir ve sevindirilir.

İLK BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANDI?

Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi Babalar Günü'nün de olması fikrine sahipti. Dodd'un babası altı çocuğu tek başına büyütmüştü ve Dodd, bu sebepten dolayı babasının doğum günü tarihi olan 5 Haziran'ın Babalar Günü olmasına yönelik çalışmalar yürütse de çalışmalar o tarihe yetişemedi. Böylece Babalar Günü kutlamaları Haziran ayının üçüncü haftasına ertelendi.ve bu yılda oyüzden 15 haziran'da kutlacak babalar günü.