Ramazan Bayramı'nın ardından bir diğer dini bayramamız olan Kurban Bayramı yaklaştı. Hem kurbanlık alacaklar hem de tatile çıkacaklar hazırlıklarını yapmaya başladı. Bu sene merak edilen konu ise bayram tatilinin ne kadar olacağı. Yetkililer henüz net bir açıklama yapmazken en net açıklama Reis-i Cumhur Erdoğan'dan geldiği. Reis-i Cumhur yaptığı konuşmasında tatilin 10 gün olmasıonın isabetli olacağını ve turizmdeki açığın böylelikle hızlı bir biçimde kapanabileceğini belirtti. Yapılacak bakanlar toplantısının ardından ise bu konuda net bir karar verilecek.

Bir diğer merak edilen konu ise kurbanlık fiyatları ne kadar olacağı? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı'nın yaptığı açıklamaya göre bu sene küçükbaş hayvanların fiyatı 1000 liranın üzerinde, büyükbaş hayvanların ise satış fiyatı 18 bin lirayı bulacak. Bu fiyatlar satış yerlerine göre ve satış sürelerine göre değişiklik gösterebilecek.

Kurbanlar bayram namazının ardından kesilebilecek ve bayramın 4. günü ikindi vaktine kadar bu ibadetlerini yerine getirebilecek.

Peki Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı arefesi 31 Ağustos 2017. Bayram ise 1 Eylül 2017'de başlıyor ve 4 Eylül 2017'de sona eriyor.