Polis Özel Harekat alımlarına ilişkin adayların meraklı bekleyişi sürerken geçtiğimiz günlerde Akademi Başkanlığı internet sitesinden duyuru yayınlandı. Duyuruda 10 Ekim Pazartesi yapılması planlanan başvuruların teknik bir arıza nedeniyle 17 Ekim 2016 tarihine ertelendi.

Başvuru formu, alım şartları ve başvuru tarihleri hakkında merak ettiğiniz detaylar aksam.com.tr'de. PMYO öğrencisi iken seçiminizi özel harekat polisi olmak istiyorum şeklinde yapabilir ya da kadrodayken ve başka bir birimde görev yapmakta iken gerekli şartları sağlamanız durumunda müracaatınızı polis özel harekat olmak istiyorum şeklinde belirtmeniz durumlarında özel harekatçı olabilirsiniz. 

POLİS ÖZEL HAREKAT BAŞVURU FORMU

Adayların en çok merak ettiği konulardan biride Polis Akademisi tarafından yayınlanacak olan başvuru formu oldu. Başvurular 17 Ekim'de başlayacak ve adaylar başvurularını Pazartesi gününden itibaren kurumun internet sitesi üzerinden online olarak yapacaklar. 

BAŞVURULAR POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINDAN YAPILACAK

Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere askerliğini yapmış ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10.000 erkek öğrenci adayı alınacaktır. Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacaktır. Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 10 Ekimde başlayacaktır. Adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede açıklanacaktır.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ NASIL BİR EĞİTİM ALIYOR?

Fizik kondisyon

Temel beden eğitimi

Savaş beden eğitimi

Taktik atış

Keskin nişancı eğitimi

İntikal, intikal araçları kullanma eğitimi

Keşif eğitimi

İstihbarat eğitimi

Pusu, pusuya karşı koyma eğitimi

Baskın, baskına karşı koyma eğitimi

Meskun mahal operasyonu eğitimi

Nokta operasyonu eğitimi

kişi arama

bina arama

araç arama

Rehine kurtarma operasyonu eğitimi

Koruma eğitimi

Kişi koruma

Bina koruma

Araç koruma

Bomba eğitimi

Köpek timi eğitimi

Su eğitimi