2010'da Atanan 150 Bin Kişinin Memurluğu İptal Edilecek

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültürü sorularının en az 12 gün önce sızdırıldığını kesinleştirdi. 808 bin kişinin girdiği sınavların iptali gündemde. Bu karar çıkarsa 150 bin kişinin memurluğu tehlikeye girecek.

2010'da Atanan 150 Bin Kişinin Memurluğu İptal Edilecek

Ankara Cumhuriyet Baş- savcılığı, 808 bin kişinin girdiği 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarının iptali istemine ilişkin davayı gören Ankara 1. İdare Mahkemesi'ne önemli bir yazı gönderdi.

Habertürk gazetesinin haberine göre, mahkemenin ara kararı üzerine gönderilen savcılık yazısında, sızdırılan soruların görüntüsüne de yer verildi. Savcılık yazısında, “2010 KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sorularının sınavdan en az 12 gün önce ele geçirildiği ikrarlar ve teknik raporlara göre kesindir" denildi. Bu tespit, 808 bin kişinin girdiği 2010 KPSS'de Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavlarının iptal edilme ihtimalini artırdı. İptal kararı çıkarsa kopyacıların yanı sıra emeğiyle sınavı geçen yaklaşık 150 bin kişinin de memuriyeti tehlikeye girecek. Ancak yargı kaynakları, devletin mağ- duriyetleri giderici bir adım atacağı görüşünü dile getiriyor.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri