Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın devam ettirdiği Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma dahilinde, Bank Asya, İller Bankası, Merkez Bankası ve Kakınma Bankası'nda çalıştığı esnada kamu görevinden atılan 20 bankacı için gözaltı kararı verildi.

Edinilen bilgiye göre başsavcılık tarafından devam edilmekte olan kamu kurum ve kuruluşlarındaki FETÖ/PDY'ye karşı yapılan soruşturmalar dahilinde, farklı bankalarda görev yapan 20 bankacı için gözaltı kararı çıkartıldı. Gözaltı kararı verilen şüphelilerden 11'i gözaltına alınırken, diğer şüphelilerin bulunamsı için çalışmalar sürdürülüyor.

Soruşturma dahilinde gözaltı kararı çıkartılan şüphelilerin hepsinin ByLock kullandığı ve önce açığa alındıkları, daha sonra da OHAL KHK'sı dahilinde kamu görevinden ihraç edildikleri bildirildi. Şüpheli banka çalışanlarının meslekten ihraç edilmeden evvel Bank Asya, İller Bankası, Merkez Bankası ve Kakınma Bankası'nda çalıştıkları belirlendi.

YURT ÇAPINDA DA OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Türkiye genelinde de FETÖ operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Yurdun farklı bölgelerinde devam eden davalarda haklarında yakalama kararı çıkartılan tescilleri FETÖ'cülerin yakalanması için çalışmalar başaltıldı. Öte yandan hakim karşısına çıakrtılan ve suçları sabit görülen bazı hainler ise tutuklanarak cezaevlerine gönderildi