Milli Savunma Bakanlığından, Sivas'ta 31 askerin gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye başvurduğu iddialarına dair, "İlk incelemelerde, hastanede gerçekleştirilen fiziki muayene ve laboratuvar neticelerine göre mikrobiyolojik bir bulguya rastlanmamıştır. Olaya dair süreç yakinen izlenmekte olup, konuyu incelemek üzere 3 müfettiş görevlendirilmiştir." açıklaması yapıldı.

Yapılan yazılı açıklamada, Sivas’ta yer alan 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı General Şükrü Kanatlı Kışlası'nda görev yapan toplam 2 bin 937 personelden 31'inin karın ağrısı şikayeti ile bugün Sivas Numune Hastanesine sevk edildiği bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan ilk araştırmada, hastanede gerçekleştirilen fiziki muayene ve laboratuvar neticelerine göre mikrobiyolojik bir bulguya rastlanmamıştır. Hastaneye başvuran personelin hepsi ayakta tedavileri yapılarak taburcu edilmiştir. Bakanlığımızca olaya dair süreç yakinen takip edilmekte olup, konuyu incelemek üzere 3 müfettiş görevlendirilmiştir."

MANİSA'DA DA YAŞANMIŞTI

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında askerlik görevini yapan 60 er, akşam yemeğinin yedikten sonra çeşitli rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında görevli 60 er, akşam yemeğinin sonunda çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle hastaneye kaldırıldı. 22 gün önce de Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'nde, 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda, akşam yemeğini yiyen çok sayıda asker rahatsızlanmıştı ve hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınmıştı.