155 Polis İmdat Hattını 45 Bin 210 Kez Arayan Kişiye Hapis Cezası

İstanbul Bayrampaşa'da ikamet eden 55 yaşındaki Şeref Can isimli bir vatandaşın bir yıl boyunca 155 Polis İmdat Çağrı Merkezi'ni binlerce kez aradığı ortaya çıktı.

155 Polis İmdat Hattını 45 Bin 210 Kez Arayan Kişiye Hapis Cezası

İstanbul Bayrampaşa'da ikamet eden 55 yaşındaki Şeref Can isimli bir vatandaşın bir yıl boyunca 155 Polis İmdat Çağrı Merkezi'ni binlerce kez aradığı ortaya çıktı. 'Konuşacak kimsem yoktu' diyerek bir yılda 155 Polis İmdat hattını 45 bin 210 kez aradığı ortaya çıkan Şeref Can isimli vatandaş hakkında, kamu faaliyetini önlediği gerekçesiyle 5 yıl hapis cezası istendi.

55 yaşındaki Şeref Can, personel moral ve motivasyonunu lüzumsuz konuşmalarla meşgul ettiği gerekçesiyle Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'ne ihbar edildi. Hazırlanan raporda Can'ın 15.05.2017 ile 15.05.2018 arasında çok sayıda arama yaptığı, herhangi bir ihbarda bulunmadığı belirlendi.

''KONUŞACAK KİMSEM YOKTU''

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre; Soruşturma kapsamında ifadesi alınan 55 yaşındaki Şeref Can, "Yaklaşık iki sene önce eşimden boşandım. Sürekli kötü şeyler tüketiyordum. Psikolojik olarak bunalıma girdiğim için ve konuşacak kimsem olmadığından dolayı polis ihbar hattını aradım. Çok pişmanım bir daha yapmayacağım" açıklamasını yaptı.

55 yaşındaki Şeref Can hakkında, 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezi'ni 45 bin 210 kez arayarak kamu kurum faaliyetini engellediği gerekçesiyle dava açıldı. 5 yıla kadar hapsi istenen Can, ilerleyen zamanlarda  İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR