17-25 Aralık'ta hedefine ulaşamayan FETÖ'cüler 15 Temmuz'da ülkemize yönelik hain bir darbe girişiminde bulundu.  Reis-i Cumhur Erdoğan liderliğinde bu darbenin üstesinden gelen Türk Milleti 15 yıldır istikrarla büyüyen ekonomisini ayakta tutmayı başardı.

Ancak dış mihraklar ısrarla yükselen Türkiye'nin paçalarından tutup aşağıya çekmek için var güçleriyle çabalıyorlar. Bunun son örneği Rıza Sarraf olayı. Amaç Rıza Sarraf üzerinden Erdoğan'a ve Türkiye'ye algı operasyonu yapmak. PEki buna kimler önayak oluyor? Elbette FETÖ'cüler ve bu terör örgütünün ABD'de bulunan lobileri. Ancak unuttukları şey ise Türk Milletinin artık bu tür oyunlara gelemediği ve bu tarz senaryoların üstesinden çok güzel geldiği.

Şimdi de 15 senelik AK Parti iktidarında Reis-i Cumhur Erdoğan liderliğinde gerçekleştirilen icaatlara bakalım.

TÜRK LİRASI İTİBAR KAZANDI

2002 senesine kadar tüm döviz kurları karşısında itibarı ve değerini kaybeden Türk Lirası 2004 senesinde atılan 6 sıfır ile tekrardan değer kazandı ve AK Parti döneminde yapılan ekonomik stratejiler ile dünyada ekonomik olarak gelişen bir ülke ve değer kazanan para birimine sahip oldu.

DÜNYANIN SUSKUN KALDIĞI ZULME ''ONE MUNİTE'' DEDİ

2009 senesinde Davos'da dünyanın gözleri önünde Filistin’e zulüm eden terör devleti İsrail’e “One munite” diyerek uyguladığı katliama yiğitçe dik durdu.

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAALİMANI

İstanbulda yapılan 3. Havalimanı dünyanın en büyük havalimanı olarak tarihe ismini altın harflerle yazdırdı.

HAVA YOLU HALKIN YOLU OLDU

Önceden sadece aristokratların ve  Beyaz Türklerin kullanabildiği hava yolunu halkın yolu haline getirdi. 2002 senesinde 12 milyon toplam yolcu kapasitesi olan THY'nin kapasitesi 2014 senesinde 76 milyona ulaşmıştı. Ayrıca Türk Hava Yolları Avrupa’nın en iyi ve en fazla büyüyen hava yolu oldu.

100 YILIN EN BÜYÜK PROJESİ MARMARAY

Dünyanın en büyük ulaşım projelerinden olan Marmaray tamamlanarak halkın hizmetine sunuldu.

FATİH PROJESİ İLE EĞİTİMDE TEKNOLOJİK DEVRİM 

Fatih projesi çerçevesinde 160 bin sınıfa akıllı tahta kuruldu ve 1 milyon civarında öğrenciye ve öğretmene tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

YERLİ OTOMOBİL

Yerli otomobil projesini beş firma üstlendi. Bu firmalar bir araya gelerek Ortak Girişim Grubu'nu oluşturdu. 

Söz konusu grubu oluşturan firmalar, imzaları atmak üzere Ankara Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde buluştu. Törende ilk önce Başbakan Binali Yıdırım konuşurken, şimdi ise kürsüye Cumhurbaşkanı Erdoğan çıktı.

İşte Erdoğan'ın konuşması:

''Bu toplantının hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum. 

Merhum Muhammed Ali, hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur diyor. Tasarımı, mühendisliği, pazarlaması Türk bir otomobile hayalimiz vardı. 

Bundan 30 yıl önce terli otomobil üretilmesi konusundaki tereddütleri anlıyorum. Ama geçtiğimiz yıl itibariyle 700 bin satış yapılan ülkede üretimin yapılmaması ayıp haline gelmişti. Hamdolsun, bugün tarihi bir adım atıyoruz.

Hedef 2021

Ortak Girişim Grubumuz'dan beklentimiz, en geç 2018'in sonunda prototipin tamamlanması ve 2021'de satışa sunulmasıdır. En küçük bir gecikme istemiyoruz. Engellerde bizzat yanınızda olacağım. Gerekiyorsa sırf bu proje için cumhurbaşkanlığında da bir ekip görevlendireceğim.

'İlk otomobile talip benim'

Piyasaya süreceğiniz ilk otomobilin taliplisi de benim.

Otomotiv sektörünün ilk üç dönemini kaçırdık. Üçüncü dönemi yakalayabilirdik, ama terör ve toplumsal olaylar gibi nedenler nedeniyle olmadı.

Bu ürünün dünyaya pazarlamasında da desteği vereceğiz. Dünya markalarının da devlet desteği aldığını biliyoruz.