15 Temmuz'un Ardından Yunanistan'a Kaçan FETÖ'cülerin Cezası Belli Oldu

15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında İstanbul'da olaylara katılan ve helikopterle Yunanistan'a kaçan FETÖ'cü askerlerin cezası açıklandı. 3'ü ağırlaştırılmış olmak üzere 6 sanık müebbet, 3 sanık ise farklı oranlarda hapis cezasına çarptırıldı

15 Temmuz'un Ardından Yunanistan'a Kaçan FETÖ'cülerin Cezası Belli Oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe kalkışması esnasında 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'ndan helikopterlerle hareket ederek, İstanbul etrafında kalkışmaya katılan ve bir bölümü daha sonra Yunanistan'a kaçan subayların da içlerinde olduğu 8'i firari 8'i tutuklu 19 eski havacı askerin yargılandığı davada, 3'ü ağırlaştırılmış olmak üzere 6 sanık müebbet, 3 sanık ise farklı oranlarda hapis cezasına çarptırıldı.

KARAR AÇIKLANDI

İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada sanıkların savunmaları ve avukatlarının beyanlarının tamamlanmasının ardından karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanıklar eski teğmen Fatih Mandacı, eski yarbay Talip Güler ve eski üsteğmen Salih Kukudasoğlu'nu "Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanıklardan eski astsubay Rifat Çelik, eski teğmen Halil Can Akbaş ve eski astsubay Mehmet Güngör'e ise aynı suçtan ayrı ayrı müebbet hapis cezası verdi. Sanıklardan Mahmut Küçüközer'in, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 sene 6 ay hapis cezasına çarptıran heyet, sanığın hakkındaki diğer bütün suçlardan beraatine hükmetti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR