Çalışanların merak ettiği hususlardan bir tanesi de 2018 resmi tatil günleri içinde olan 15 Temmuz'un hangi güne denk düştüğü. 15 Temmuz 2016'da FETÖ tarafından yapılan ve Türkiye'de büyük bir kaosa sebep olan 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıl dönümüne çok az kaldı.. Milyonlarca insan 15 Temmuz'un resmi tatil olup olmadığını merak ediyor. İşte 15 Temmuz ile ilgili tüm ayrıntılar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi anma günü olarak" demesinin sonrasında gözler takvimlere döndü.

Buna göre hafta sonuna denk düşen 15 Temmuz resmi tatil olamayacak. Ancak ilerleyen yıllarda hafta içine denk düşmesi durumunda çalışanlar resmi tatilden faydalabilecek.

RESMİ TATİL GÜN SAYISI 16 OLDU

15 Temmuz'un tatil edilmesiyle beraber, resmi tatillere bir yenisi daha dahil oldu. 3 buçuk gün olan Ramazan Bayramı, 4 buçuk gün olan Kurban Bayramı, 1 Ocak Yılbaşı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na ilave olarak 15 Temmuz da resmi tatil ilan edildi. Zafer bayramı ise 1 buçuk gün olarak kutlanıyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.