İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi’nden gönderilen bilgilendirmeye göre , "15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde mevcut asfaltın sökülmesi, çelik tabliye yüzeyinin kumlanması, tabliye izolasyonunun ve yeni asfalt tabakalarının döşenmesi ile köprü tabliyesinin her iki bölgesinde mevcut genleşme derzlerinin kaldırılarak yerlerine yeni derzlerin montajları yapılması planlanıyor.

İstanbullu vatandaşları en az etkilemesi yönünde azami çaba gösterilmesi planlanarak çalışmaları 24 saat, 3 vardiya şeklinde yapılması bekleniyor" denildi.

KÖPRÜ'NUN YOL YAPIM ÇALIŞMALARINA BUGUN BAŞLANACAĞI BELİRTİLDİ

Çalışma operasyonuna 12 Haziran 2017 yani bugün itibariyle başlanacağı ve 31 Ağustos 2017 tarihinde sonlandırılacağının belirtildiği açıklamada, "Trafik akışını diğer şeritlerden sağlanmak suretiyle, operasyonlara Asya-Avrupa istikameti kuzey yönünde 1. ve 2. şeritler kapatılarak başlanacaktır.

Çalışma boyunca trafik akışı Anadolu-Avrupa yönünde 2 şerit, Avrupa-Anadolu yönünde 2 şeritten sağlanacaktır.

Söz konusu çalışmalar esnasında gerekli olan tüm emniyet tedbirleri alınacak ve işaretlemeleri yapılacaktır. Sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları önemle rica olunur." ifadelerine yer verildi.

Saat 00.00’dan sonra köprüye gelen çalışanlar, önce bariyerlerle çalışma gerçekleştirecekleri şeritleri kapattı. Ardından iş makineleri asfaltı kazımaya başladı. Ekiplerin çalışmaları sürüyor.