15 Temmuz Hain Darbe girişimi sırasında satılmış darbeciler tarafından şehit edilen vatandaşlarımız için 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün Anadolu yakası çıkışına dev şehitler anıtı yapılıyor.

15 Temmuz alçak darbe girişiminde şehit olanlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emiriyle, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası çıkışına bir şehitler anıt yapılıyor. Eşkenar beşgen mimariye sahip Şehitler Anıtı'nda çalışmalar ara vermedendevam ediyor. 


Şehitler Anıtın çelik konstrüksiyonunda kaynak işlemleri sürerken, Şehit anıtın var olduğu alanda çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına devam ediliyor. Şehitler Anıtı'nın darbe girişiminin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılması bekleniyor.

DARBE GİRİŞİMİNİN YIL DÖNÜMÜ OLAN 15 TEMMUZ'A YETİŞTİRİLMESİ PLANLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde aracından inip Şehitler Anıt'ını ziyarette bulunması ve inşaat çalışmalarını izlemesi üzere orada bulunan yetkililere Şehitler Anıtının Darbenin yıl dönümü olan 15 temmuz gününe kadar bitirilmesini isteği belirtildi.

ŞEHİTLER ANITININ AÇILIŞINI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN GERÇEKLEŞTİRECEK

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızın hatıralarını yaşatan Şehitler Anıtı 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  açılımıyla gerçekleşecek.