Köprü yapım bakım çalışmalarında 85 kişiden oluşan elamanlar 3 vardiya halinde 24 saat çalışma gerçekleştiriyor. Köprü onarım çalışmaların Ağustos ayında tamamlanması planlanıyor.

İLK İKİ ŞERİTTE SONA YAKLAŞILIYOR

15 Temmuz Şehitler köprüsünde 12 haziran tarihinde gerçekleşen ve trafik yoğunluklarına sebe olan çalışmalarda ilk aşamada kapatılan iki şeritte yol-yapım çalışmalarında sona gelindiği belirtildi.Erişime kapatılan şeritlerde ilk baş eski asfalt sökülürken, köprünün metal kesimine ulaşılmıştı. Daha sonra bu metal kesim kumlama adı verilen bir işlemle paslardan kurtarıldı, daha sonra iki kat izolasyon boyası serpitilmişti. Köprü çalışmaları esnasında hazırlanan kesimlere asfalt serilmeye başlandı. Ayrıca kumlama, boyama ve asfaltlama çalışmlarının ayrı kesimlerde sürmüş olduğu görüldü. Bu iki şeridin asfalt çalışmları sonrasında trafiğe açılacağı, diğer iki şeritte çalışmaların süreceği öğrenildi.

24 SAAT ÇALIŞILIYOR

15 Temmuz Şehitler Köprüsünde 36 bin 86 metrekarelik ana açıklıkta ve 14 bin 580 metrekarelik bölümde yüzey güncellenmesi çalışması gerçekleşecek. 82 kişilik ekip, 3 shift halinde haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz çalıştığı projenin Ağustos ayında bitmesi planlanıyor. Çalışmalar tamamlandığında asfalt, yalıtım ve genişleme derzleri tamamen yenilenmiş olacak.