Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe kalkışması esnasında Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurmasınına ardından şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in, Niğde'deki mezarı, Ramazan Bayramı'nda da yalnız bırakılmadı.

Şehit Halisdemir'in, Bor ilçesine ait Çukurkuyu beldesinde bulunan mezarını ziyaret eden vatandaşlar, dua okudu.

Erzurum'dan gelen Hacı Demirtaş, AA muhabirine verdiği demeçte "Ben, rütbeli askerim. Darbe girişimini hepimiz kınıyoruz. Ramazan Bayramı vesilesi ile şehitlerimizin ziyaretine geldik." dedi.

Kocaeli’den gelen Mustafa Taşköprü de tüm şehitleri rahmetle yad ettiğini ifade ederek, "Ömer Halisdemir gibi yiğit insanlar olduğu müddetçe ülkemizin başına hiçbir şey gelmez." şeklinde konuştu.

Halisdemir'in kabrini ziyaret için Trabzon'dan gelen Zafer Balcı da "Burası, kelimelerin bittiği bir yer. Borcumuzu, gelip ziyaret etmek veya dua etmekle ödeyemeyiz ancak elimizden bu geliyor. Tarihte unutulmayacak bir kahraman. Evlatlarımıza kahramanlarımızı unutturmayacağız." ifadelerini kullandı.

Ahmet Bölükbaş da Ankara'dan geldiğini belirterek, "Böyle yiğitler olduğu müddetçe bu vatan bölünmez, bayrak inmez ve ezan dinmez." ifadesini kullandı. Bölükbaş, hislerini dile getirirken gözyaşlarına hakim olamadı.