12 Şubat 2020 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen son yorumlara bakıldığında; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş etrafının yağışlı olacağı öngörülüyor.

 12 Şubat 2020 Hava Durumu

12 Şubat 2020 Hava Durumu

Yağışların; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Karadeniz'in kıyı bölgelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan öteki bölgelerde karla karışık yağmur ve kar halinde olması tahmin ediliyor. İç ve doğu kısımlarda buzlanma ve don hadisesi öngörülüyor. Doğu Karadeniz'in yüksek bölgelerinin dik bayırları ve Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün olduğu kısımlarda çığ riski bulunmaktadır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen tahminlerde, hava sıcaklığının batı bölgelerde 2 ile 4 derece yükseleceği, öteki bölgelerde ciddi bir farklılık oluşmayacağı öngörülüyor. Rüzgar ise güney ve güneybatı istikametlerinden hafif, yer yer orta şiddette, Karadeniz'de ara sıra şiddetli (40-60 km / sa) bir şekilde esmesi tahmin ediliyor.

Bazı şehirlerde tahmin edilen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları şu şekilde:

Ankara: Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 1/4
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yağmurlu 12
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı 18
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 9
Antalya: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 15
Samsun: Çok bulutlu, yağmurlu 10
Trabzon: Çok bulutlu, yağmurlu 10
Erzurum: Parçalı çok bulutlu ve öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı -6
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı 2

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR