Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

1 Milyon Lira Ödülle Aranan PKK'lı Terörist Teslim Oldu

İçişleri Bakanlığı, 1 milyon liraya kadar ödülle, turuncu listede aranan PKK'nın sözde Şehidan komutanı R.Y'nin Hakkari'de teslim olduğunu bildirdi.

1 Milyon Lira Ödülle Aranan PKK'lı Terörist Teslim Oldu

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünün ikna çalışması sonucunda, terörden arananlarda 1 milyon liraya kadar ödülle, turuncu listede yer alan PKK'nın sözde Şehidan komutanı olarak faaliyet yürüten terörist R.Y'nin Hakkari'de teslim olduğunu ifade etti.

Bakanlık tarafından yapılmış olunan açıklamada, İçişleri Bakanlığı, emniyet ve jandarma unsurlarının, ailelerin de desteğiyle yürüttüğü ikna çalışması sonucunda, bölücü terör örgütünün sözde üst düzey sorumluları arasında çözülmenin hızlandığı ifade etti.

Bu kapsamda Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından ikna çalışması sonucunda, terörden arananlarda 1 milyon liraya kadar ödülle turuncu listede bulunan, örgütün sözde Şehidan komutanı olarak faaliyet yürüten R.Y. adlı teröristin Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim olduğu ifade edildi.

Yapılan açıklamada, bu yıl sadece ikna yoluyla teslim olan terör örgütü mensubu sayısının 82'ye yükseldiği bilgisi paylaşıldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR