Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Gizli ve Derinden

Mustafa Cerit
06 Nisan 2020 Pazartesi 03:28
Karadeniz’den Marmara’ya şırıl şırıl, pırıl pırıl akan sular yanında, Marmara’dan Karadeniz’e dipten ve derinden akım (kimyevi emilim) gibi, dünyada görünenin ötesinde farkına varamadığımız gelişmeler var.

İsrail dahil pekçok parlamentoda özel davet ile gelen bir görevli EZAN okuyor. Zabıtlara, kayıtlara geçiyor.

Avrupa şehirlerinde başlangıçtan beri EZAN cami içinde okunmaktaydı. Mağripli, Kuzey Afrikalı Müslümanların veya Türklerin oluşturduğu bölgelerdeki görkemli minarelere rağmen alenen ALLAHÜEKBER sadalarının yayılmasına izin verilmiyordu. Şimdi, hem de hopörlörden yayılan seslerle, sokaklar İslam diyarına dönüştü.

En önemlisi, koronavirüsün pik yaptığı İspanya'nın tarihî Endülüs şehirlerinde 600 yıl sonra Ezan'a izin verildi. Garanada, Sevillâ şehirleri, Elhamrâ sarayı mübarek Ezan ile hürriyetine kavuştu.

Ölüm korkusuyla bir mit diye..
Bugün Avrupa'da camiler Türkiye’deki gibi cemaatsiz. Virüs sebebiyle gelip giden yok. Bu dönem geçtikten sonra yasaklayacak halleri yok.

Rus Papaz istikbale dair yorumlar yaparken, “İslamiyet yarınların dini” diye konuşmakta.. Eski sosyalist, mühtedi bir Fransız filozof “Yakın gelecekte hekimler, oruç ve namazı REÇETE diye yazacak” öngörüsünde bulunmakta.

Bu minval üzere daha nice gelişme, internet ortamında dolaşırken, bunlara özellikle Avrupa’nın daralan nüfus yapısını ekleyince, genel manzara değişiyor.

ABD’yi güneyden zorlayan göçler, Avrupa’nın asla kapı açmadığı bünyelerine almak istemediği, fakirlik ve savaş mağduru göçler, yarınlar adına sanki bir halef ve kurtuluş çaresi gibi görünmekte.
Mehmet Hakan Kekeç

Yıldırım Bayezid’in Kemikleri Neden Yakıldı?

Ahmet Tezcan

Afedersiniz Ama Siz Aynalı Sazan Mısınız?

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın

Genetiği Değiştirilmiş Doktorlar (GDD)!

Dr. Ömer Aydın

27 Mayıs'ta Türkçe Ezana Direnen Alperen

Halit Emre Aydın

Biz Çocuklar Gibi Şendik, Ama Şenlik Yetmezdi

Erdal Şimşek

İstifa Et Ey Ahmak Bülent Arınç!