Giresun'un Doğal Güzellikleri Kendine Hayran Bırakıyor

Coronavirüs salgını sonrası Giresun'a ilk yerli turist kafilesi geldi. Turistler Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl ve Kümbet Yaylası'na hayran kaldı.

29.06.2020-17:30 - (Son Güncelleme: 29.06.2020-17:28)Giresun'un Doğal Güzellikleri Kendine Hayran Bırakıyor

Coronavirüs salgınında normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte doğa turizmi yeniden hareketlendi.

Giresun'a gelen ilk yerli turist kafilesi başta Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl, Kümbet Yaylası ve birçok doğa harikası yerleri ziyaret etti.

Son yıllarda doğa turizmi konusunda yükselişini sürdüren Giresun’da ziyaretçiler doğal güzelliklere hayran kaldılar.

Doğayla iç içe kalındığı için coronavirüs sürecinde tercih edilen doğa turizmi yükselişini sürdürüyor.

Tur Rehberi Hilmi Karadoğu; "Pandeminin bize kattığı şeyler doğa turizmine ilginin çok yoğun olması ve doğayla daha çok iç içe vakit geçirmemiz gerektiğini anladık. Bu konuda da Giresun'un gerçekten müthiş çalışmaları var. Gerek yollar bakımından gerek tesisler bakımından gerek misafirlere olan ilgi ve alakalarından dolayı öncelikle Giresun Belediyesine ve bu işle uğraşan tüm insanlara teşekkür ederim. Bu çalışmalardan Kuzalan Şelalesi'e Giresun'dan yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla buraya geldik. Doğayla başbaşayız" dedi.

Manisa'dan gelen Damla Şahin ise "Burayı çok güzel bulduk. Herkese buraya gelmelerini tavsiye ederiz. Pandemi sonrası yaptığımız en güzel şey diyebilirim. İnşallah devamı olur. Giresun'a ilk defa geliyorum hatta eşimle balayına geldik. 1 hafta önce evlendik. Çok güzel buldum burayı ve tekrar gelebilirim" ifadelerini kullandı.

Tolga Şahin doğa turizminden memnun kaldığını belirterek; "Eşimle yeni evlendik. Bu gezi bizim balayımız oldu. Doğal güzellik açısından güzel bir yer. Kuzalan Şelalesini gezdik, Mavi Göl'deyiz şu anda. Çok güzel bir yer herkesin gelmesini tavsiye ederim. Doğayı sevmek güzel, yeşili koruyalım" dedi.

Doğal güzelliklere hayran kalan ziyaretçiler doğaya karşı bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar