Tokyo Oyun Fuarı, oyunseverlerin ilgisini çekiyor. Sergilenen yeni teknoloji ürünler ise görenleri şaşırtıyor. Oyunseverlerin en yakından takip ettiği etkinliklerden olan Tokyo Oyun Fuarı kapılarını oyun meraklılarına açtı. Teknoloji ve Oyun sektörünün başkenti olan Tokyo'da yeni ve gelişen teknoloji öyle değişimler getiriyor ki, ortaya çıkan gerçeküstü materyaller karşısında insan inanmakta güçlük çekiyor.

GERÇEĞE YAKIN ROBOT KADIN

İşte o teknoloji ürünlerinden biri de bu kadın oldu. Uzaktan bakıldığında gerçeğini hiçbir şekilde aratmayan bu kadın aslında bir robot. Şu ana kadar gerçeğe en yakın şekilde benzetilerek yaılan bu robot, robot teknolojisinin hayatla bütünleştiği en uç nokta oldu. Bir insanın yetileri ve mimikleri ile donatılan bu robot, vücudunu kaplayan materyal sayesinde ten hissi uyandırıyor, gerçek insan derisinden ayırt etmek bile neredeyse imkansız.

İNSAN YETİSİNE EN YAKIN YAPAY ZEKA

Kadın robot, yanına yaklaşan bir fuar misafirini farkederek yüzünü ona döndü, ardından yapay zeka adama gülerek ve el sallayarak karşılık verdi. O anları kaydeden adam, daha sonra yüzünü diğer tarafa dönen robotu çekmek istersen, robot ani bir hamle ile yüzünü tekrar adama döndü. Robotun bu hamlesi his ve refleksin yapay zeka üzerinde kullanıbilmesini yeniden gündeme getirdi.