Hindistan'da yaşayan 16 yaşındaki Shalini Yadav eritroderma denen hastalığın en ileri saflarından birinin içerisinde. Cildinin aşırı kuruluğu daha farklı bir hale dönüşen Shalini, Hindistan'da 'Yılan kız' olarak biliniyor. 16 yaşındaki genç kız insanların içine çıkamıyor, okula gidemiyordu. Genç kız, doktorların yardımlarıyla şimdilerde bambaşka bir görüntüye sahip... İspanya'daki doktorlar tarafınfan tedavi edilen genç kızın, 10 günde deri döküntüleri durduruldu.

Filipinler'de yaşayan 17 yaşındaki Floraine Nalugon 600.000 kişide bir görülebilecek bir hastalığa sahip. Vücudunun her yerinde yılan benzeri pullar bulunan genç kız doktorlardan kendisine yardım etmelerini istiyor. Hayatının her döneminde arkadaşları tarafından alay konusu olan Floraine Nalugon'a en büyük destek ailesi tarafından verilmiş. Ailesinin ona her zaman güç verdiğini dile getiren genç kız " Fiziksel deformasyonlara rağmen beni her zaman sevdiler ve yanımda oldular." diyor. Floraine'in ailesi doktorların acısını hafifletmesini umuyor.

Hindistan'da şiddetli ağrı şikayetiyle dişçiye giden gencin ağzından 6 saat süren operasyonla tam 232 küçük diş çıkarıldı. Mumbai'de yaşanan ve dünya dişçilik tarihine geçecek olay, Maharashtrayan eyaletinin Buldhana bölgesinde yaşayan 17 yaşındaki Ashik Gavai'nin sağ alt çenesindeki ağrı üzerine ailesi tarafından doktora götürülmesiyle başladı. Doktor Sunanda Dhivare ve operasyona katılan doktorların, dişçilik tarihi açısından önemli gördükleri bu operasyon için Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurmayı düşündükleri belirtildi. Gencin dişindeki rahatsızlığın, bir tür kompleks diş tümörü olarak adlandırılan ''odontoma'' olduğu bildirildi.Bu hastalık kişinin yemekleri öğütmesinde ve yutkunmasında ciddi zorluklara neden oluyor.

Hindistan'da sıra dışı görünümlü bebek ülkeyi adeta kasıp kavurdu. Nadir bulunan bir hastalık nedeniyle küçük kafaya ve büyük gözlere sahip bebek, ülkenin ruhani lideri Buda'ya benzetilmesiyle geniş yankı uyandırdı. Annesinin bile emzirmekte çekindiği bebeği görmek için köylüler sıraya dizildi. Doktorlar, çocuğun uzun süre yaşayamayacağını belirtiyor. Pazartesi günü doğum yapan 35 yaşındaki anne çocuğu kucağına alınca şok geçirdi. Çünkü çocuğun kafası çok küçük ve gözleri çok büyüktü. Doktorlar çocukta anne karnında iken 'genetik palyaço' hastalığının geliştiğini ve bazı organların gelişimini tamamlamadan çocuğun dünyaya geldiğini belirtti. Tanrılarının ruhunun çocuğun bedenine girdiğine inanan köylüler, annenin evine akın etti. Özellikle çocuğun Hindu inancında kutsal kabul edilen Buda'ya ve reenkarnasyon tanrısı kabul edilen Haruman'a benzemesi ülkede büyük ses getirdi.Daha önceki çocukları sağlıklı olan anne, uzaylılara benzeyen bir çocuk dünyaya getirdiğine inanamadığını ve çocuğu ilk gördüğünde doğumu yapan hemşireye, "Çocuğu gözümün önünden al" dediği söyledi. Doktorlar çocuğun çok uzun süre yaşayamayacağını belirtti.