Gasperini: 'Trabzonspor Maçı Beni Çok Değiştirdi'

PSG ile oynadıkları ve kaybettikleri karşılaşma sonrası Gian Piero Gasperini açıklamalarda bulundu.

13.08.2020-10:38 - (Son Güncelleme: 13.08.2020-12:00)Gasperini: 'Trabzonspor Maçı Beni Çok Değiştirdi'

Inter’in başındayken Trabzonspor’a kaybettikleri karşılaşma ile ilgili kritik bir itirafta bulundu.

Karşılaşma sonunda kaybeden taraf olan Atalanta'nın teknik adamı Gian Piero Gasperini, oldukça üzgün olduklarını ifade ettiği maç sonu açıklamasında üzgün fakat umutlu olduğunu belirtti.

GASPERINI: 'ÇOK YAKLAŞMIŞTIK'

Gasperini karşılaşmanın ardından açıklamasında 'En büyük pişmanlığımız çok yaklaşmış olmamız. Hayal kırıklığı yaşıyoruz. Avrupa'nın bu seviyesindeki takımlara karşı mücadele etmemiz bizi tabii ki mutlu ediyor. Futbolcularımı bu sezon yaptıkları için teşekkür ediyorum.' ifadelerini kullandı.

'TRABZONSPOR MAÇI BENİ DEĞİŞTİRDİ'

Gian Piero Gasperini, Inter'in başındayken Milano'da Trabzonspor'a 1-0 kaybettikleri karşılaşmanın kariyerinde önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti. 62 yaşındaki İtalyan teknik direktör, 'Hayatımdaki her deneyimin bana olumlu yönde katkısı oldu. Inter dönemi için kin beslemiyorum. Inter dönemimi bir başarısızlık olarak değil, yeni bir formasyona geçiş olarak görüyorum. Trabzonspor'a yenildiğimiz maç ilk kez fikirlerimi değiştirdi. Dörtlü savunmayla aldığımız çok değerli bir yenilgiydi ve bütün fikirlerim değişti. Trabzonspor maçı gelişmemi sağladı. Trabzonspor mağlubiyetinden sonra fikirlerim daha da kuvvetlendi. Manchester City'ye 5-1 yenildiğimiz maçtan sonra daha ihtiyatlı bir diziliş düşündüğümü itiraf ediyorum. Ancak pes etmedim, Trabzonspor maçını düşündüm ve yapmadım.' dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR