Fenerbahçe’de Transfer Harekatı

Talha Arslan
08 Ağustos 2020 Cumartesi 17:18

Fenerbahçe, transferde ilk olarak teknik direktörlük koltuğuna Erol Bulut'u getirerek; Süper Lig’i tanıyan, hücum futbolunu benimseyen ve aynı zamanda az gol yemeğe önem veren bir hocayı da kadrosuna katmış oldu. Bununla birlikte Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu önderliğinde transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Fenerbahçe, 1 günde 4 transfer açıklayarak rakiplerine adeta gözdağı verdi. Mert Hakan Yandaş, Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Filip Novak transferlerini resmen açıklayan sarı-lacivertliler, Sinan Gümüş, Barış Sungur, Brahim Darri ve Alparslan Öztürk transferinde de mutlu sona çok yakın.

Geçtiğimiz sezon erken havlu atarak ligi 7. sırada tamamlayan sarı-lacivertliler, yeni sezonda tek hedefi mutlak şampiyonluk. Fenerbahçe, Galatasaray’ında çok fazla istediği Mert Hakan Yandaş ile 4 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.. Mert Hakan Yandaş, geçtiğimiz sezon Sivasspor’da 10 gol 5 asistlik performans gösterdi.

Fenerbahçe, önce Mauricio İsla’nın ayrılması sonrada Nabil Dirar’ın eski kulübü olan Club Brugge ile anlaştığı iddialarının çıkması üzerine, Beşiktaş ile sözleşmesi sona eren eski futbolcusu Gökhan Gönül ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Gökhan Gönül, geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ta 4 gol 4 asitlik performans göstererek, Süper Lig’deki sağ bekler arasında en çok gole katkı yapan oyuncu oldu.

Sözleşmesi sona eren Hasan Ali Kaldırım ile yola devam etmeme kararı alan Fenerbahçe yönetimi, sol bek mevkisini Caner Erkin ve Filip Novak ile doldurdu. Fenerbahçe, Beşiktaş ile sözleşmesi biten eski oyuncusu Caner Erkin ile 2+1 yıllık sözleşme imzalarken, Trabzonspor ile sözleşmesi sona eren Filip Novak ile de 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Caner Erkin, geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ta 4 gol 13 asistlik performansı ile, Süper Lig’deki sol bekler arasından en çok gole katkı yapan oyuncu olurken, Filip Novak, Trabzonspor’da 10 gol 1 asistlik performansı ile sol bekler arasından en çok gole katkı yapan oyuncu oldu.

Hasan Mesut Önder

Kontrespiyonaj Hikayesi: Avcı İken Av Olmak

Ahmet Tezcan

Alın Size Pazar Yazısı

Hasan Birgül

Putin’in Siber Savaşı

Erdal Şimşek

Uçak Gemisi Nasıl Batırılır?

Celal Arslan

Enflasyon ve Ekonomik Büyüme

Talha Arslan

Fenerbahçe’den Çok Önemli 3 Puan