Fenerbahçe’de Hedef Stoper Tandemi

Talha Arslan
10 Ağustos 2020 Pazartesi 15:55

Fenerbahçe’de 5 yıldır stoper eksiğinin bir türlü doldurulamaması, Sportif Direktör Emre Belözoğlu’nun en çok dikkat ettiği bölge olarak ön plana çıkıyor. Fenerbahçe’nin stoper transferinde öncelik verdiği iki isim Malang Sarr ve Aissa Mandi!

21 yaşındaki Malang Sarr’ı biraz tanıyalım. Güçlü yönleri olarak atletik olma, oyun kurabilme, hava toplarında etkili ve ikili mücadele özellikleriyle ön plana çıkıyor. 4 yıldır Avrupa kulüplerinin ilgisi olmasına rağmen henüz resmi anlamda bir girişim olmaması da işin en ilginç noktasıydı. Bonservisi elinde olan Senegal asıllı Fransız stoper, Nice takımında yıllık net 420 Bin Euro ücret alıyordu. Sarr, gelen teklifler arasından sürekli forma giyebileceği ve iyi maaş alabileceği bir takıma transfer olmak istiyor. Fenerbahçe’nin bu transferde belki de rakiplerinden en avantajlı olduğu kısım bu konular olacaktır. Avrupa’daki yoğun vergi oranları oyuncuların en çok yakındığı nokta olarak biliniyor. Önümüzdeki hafta bu transferin olumlu veya olumsuz olarak netleşeceğini düşünüyorum.

28 yaşındaki Aissa Mandi’yi biraz tanıyalım. Güçlü yönü olarak; oyun kurabilme ve ikili mücadele özellikleriyle ön plana çıkarken, zayıf yönü olarakta hava toplarındaki eksikliğiyle ön plana çıkıyor. Avrupa basınına göre Fenerbahçe ve Liverpool’un ilgisininde olduğu biliniyor. Fakat Liverpool’daki stoperler Van Dijk, Jeo Gomez ve Joel Matip takımda kaldığı sürece Aissa Mandi’nin çok fazla şans bulabileceğini ve istediği maaş ücretini alabileceğini düşünmüyorum. Fenerbahçe’ye transfer olması durumunda ise hem sürekli forma giyme imkanı olacak hemde iyi bir maaş alma ihtimali olacak. Fenerbahçe’nin bonservis konusunu çözmesi durumunda bu transfer büyük olasılıkla çözüleceğini düşünüyorum.

Hasan Mesut Önder

Kontrespiyonaj Hikayesi: Avcı İken Av Olmak

Ahmet Tezcan

Alın Size Pazar Yazısı

Hasan Birgül

Putin’in Siber Savaşı

Erdal Şimşek

Uçak Gemisi Nasıl Batırılır?

Celal Arslan

Enflasyon ve Ekonomik Büyüme

Talha Arslan

Fenerbahçe’den Çok Önemli 3 Puan