Fenerbahçe Başkanlık Seçimi Ne Zaman?

Fenerbahçe Başkanlık seçimi ne zaman? Ali Koç aday olacak mı? Fenerbahçe'de kongre ne zaman yapılacak?

18.05.2021-16:10 - (Son Güncelleme: 18.05.2021-16:18)Fenerbahçe Başkanlık Seçimi Ne Zaman?

Süper Lig'i üçüncü bitiren Fenerbahçe'de kongre tarihi belirlendi. Sarı-lacivertli kulüp Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın 29 - 30 Mayıs 2021 tarihlerinde yapılacağı bilgisini açıkladı.

FENERBAHÇE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

Beşiktaş'ın şampiyon olduğu Süper Lig'de sezonu üçüncü olarak tamamlayan Fenerbahçe bu sezona şampiyonluk parolası ile girmişti. Bunun için önce Erol Bulut ile anlaşan fakat sezonun ilerleyen günlerinde Erol Bulut'tan istediği başarıyı alamayan Fenerbahçe'de ayrılık yaşanmıştı. Yolların ayrılmasından sonra takım yönetimi Emre Belözoğlu bırakılmıştı.

Sezonu üçüncü olarak tamamlayan Fenerbahçe'de kongre tarihi belli oldu. Sarı-lacivertliler olağan seçimli genel kurul toplantısının 29 - 30 Mayıs 2021 tarihlerinde düzenleneceğini açıkladı. Kongrenin saat 10.30'da, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Kadıköy, İstanbul adresinde yapılacak. Bu tarihte de başkanlık seçimi gerçekleşecek.

FENERBAHÇE'DE KONGRE GÜNÜ NE ZAMAN?

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Kulübümüzün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 29-30 Mayıs 2021 tarihlerinde, saat 10.30’da, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Kadıköy, İstanbul adresinde yapılacaktır.

İlk toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı, 5-6 Haziran 2021 tarihlerinde aynı yer ve saatte ve aynı gündemle çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecektir.

Tüzüğümüzün 25/2 Maddesi gereğince, Genel Kurul Giriş Kartları, soyadı sırasına göre tanzim edilmiş olarak toplantı mahallinde dağıtılacağından, üyelerimizin giriş kartlarını soyadlarına isabet eden müracaat masalarından temin etmelerini rica ederiz."

OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURUL'DA KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK?

2018 tarihinde Olağan Genel Kurulu'nda oy kullanma hakkına sahip olan üye sayısı 25 bin 857 iken bu sayı 2021 tarihinde artarak 28 bin 529 sayısına ulaşmış durumda.

10 bin 387 temsilci üyesinden aidatını ödeyen üye sayısı ise 4 bin 387 oldu.

Genel Kurullara 34.709 kongre üyenin %82'sine karşılık gelen 28 bin 529 kişinin katılım sağlayabilecek olması ile oy kullanma hakkına sahip olan üye sayısı bakımından en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

ALİ KOÇ ADAY OLACAK MI?

Ali Koç, yapılacak olan kongrede tekrar aday olup olmayacağını önümüzdeki günlerde açıklayacak. Basın toplantısı düzenleyecek olan Ali Koç, hem sezonu ve geride kalmış olan 3 yılını değerlendirecek hem de kararını tüm camiaya duyuracak. Seçilmiş olduğunda sorunların çözümü için en az 2 döneme ihtiyacı olduğunu belirten Koç, beklenmedik bir durum yaşanmadığı müddetçe yeniden aday olacağı düşünülüyor. Koç'un tekrar seçilmesi durumunda yönetimini değiştirmesi, şampiyonluk için de yeni transferler yapması öngörülüyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR