ABD'li muhabir Lisa Guerrero , bir tür sosyal deney için hazırlıklara başladı. Tamirat veya dekorasyon işleri için evlerimize çağırdığımız kişilere ne kadar güvenebiliriz? İşte muhabirde buradan yola çıkarak bir deney yaptı. Yaşananlar ise gerçekten inanılmaz.

HAVALANDIRMA SİSTEMİNİ TAMİR EDİYORDU!

Lisa, evindeki havalandırma sisteminde sorun olduğunu söylerek hemen iki tamirci görüştü. İkisi de havalandırma sistemindeki sorunu gidermek için ortalama 29 dolar istedi. Kadın tabii ki buna inanmadı. Ustalar gelmeden hemen önce Lisa, havalandırma sistemi konusunda uzman bir arkadaşıyla görüştü. Arkadaşı havalandırma sistemindeki fazla sorun olmadığını ve tek yapılması gerekenin tozların temizlenmesi gerektiği olduğunu ifade etti.

KAMERAMAN BİRDEN ORTAYA ÇIKTI!

Lisa eve gizli kamera yerleştirdiğinden ustanın doğru düzgün inceleme bile yapmadığını ve onu kandırmaya çalıştığını hemen anladı. Bir anda kameraman ortaya çıktı ve Lisa mikronu kaparak ustaya kendisini kandırmaya çalıştığını söyledi. Bunun ardından koşarak ön kapıdan kaçtı. İkinci gelen usta ise Lisa’dan daha yüksek bir ücret talep etti. Lisa ise ustanın neler yapabileceğini görmek için anlaştıklarını söyledi.