Ev Alacaklar Dikkat!

Konut satışlarını hızlandırmak için harekete geçen Türk inşaat sektörünün ileri gelen temsilcileri, yeni seneyi dev bir kampanyayla karşılamak için çalışıyor.

28.12.2017-11:25 - (Son Güncelleme: 28.12.2017-11:20)

Konut satışlarını hızlandırmak için harekete geçen Türk inşaat sektörünün ileri gelen temsilcileri, yeni seneyi dev bir kampanyayla karşılamak için çalışıyor. Daha önce 3 kez sektöre büyük ivme kazandıran kampanyalar hazırlayan inşaatçılar, dün sektörü şaha kaldırmak için tekrar Emlak Konut GYO'la bir araya gelip dönemin son toplantısını gerçekleştirdiler.

KAMPANYA 3 AY DEVAM EDECEK

2017 yılını 1.4 milyonluk rekor konut satışıyla kapatmaya hazırlanan inşaat sektörü temsilcileri, mevzuyu geniş kapsamlı ele alıp, firmaların yetkililerinden meydana gelen bir heyet kurarak harekete geçti. Edinilen bilgilere göre kampanya atağı bir öncekinde olduğu gibi yine Emlak Konut GYO çatısı altında olmayacak. Firmalar inisiyatif alarak kampanya başlatacak. Görüşmeler sonucunda yüklenici firmaların mevcut satış koşullarına kampanyayla beraber devam edebilecekleri ortaya çıktı.

Kampanyayla beraber tüketicinin aylık geri ödeme taksitinin düşürülmesi ve ev sahibi olmaya teşvik edilmesi hedefleniyor. Edinilen bilgilere göre, tüketicinin alacağı konut için yüzde 90 yerine yüzde 63 oranında konut kredisi kullanmasının da önü açıldı. Şimdiki koşullarda 500 bin liralık bir konut için yüzde 1.17 faizle tüketicinin ödeyeceği aylık kredi tutarı 9 bin 500 liradan kampanyayla beraber 6 bin liraya iniyor. Buna ek olarak da tüketici konutunu teslim alırken yüzde 5 oranına denk gelen 25 bin liralık ara ödemeyi yapacak.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar