Erzurum Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Erzurum Kurban Bayramı namazı saati

Kurban Bayramı önümüzdeki Cumartesi günü başlayacak. Erzurum’daki müslümanlar ise 2022 Erzurum Kurban Bayramı namazı saatini internet üzerinden öğrenmeye çalışıyor. Peki Erzurum Kurban Bayramı namazı saat kaçta? Konu hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde...

05.07.2022-16:33 - (Son Güncelleme: 05.07.2022-16:33) Erzurum Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Erzurum Kurban Bayramı namazı saati

Her sene olduğu gibi 2022 yılında da Kurban Bayramı büyük heyecan içerisinde bekleniyor. Milyonlarca insan bu bayram da sevdikleriyle güzel zamanlar geçirmek için ellerinden gelen hazırlıkları yapmaya devam ediyor. Bayramı erken saatlerde karşılamak için bayram namazlarını kılmak isteyen müslümanlar ise kendi illerinin bayram namazı saatlerini merak ediyor. Erzurum’daki müslümanlar ise 2022 Erzurum Kurban Bayramı namazı saatini internet üzerinden öğrenmeye çalışıyor. Peki Erzurum Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

Erzurum Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

2022 Erzurum Kurban Bayramı namazı saati belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, Erzurum’da Kurban Bayramı namazının 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 05.29’da kılınacağını duyurdu. 

Yurtdışında ise bayram namazı KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 06.11, Almanya'nın başkenti Berlin'de 05.42, İngiltere'nin başkenti Londra'da 05.40, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da ise 05.50'de kılınacak.

Kurban Bayramı namaz saati

Bayram namazı nasıl kılınır?

- Bayram namazı için niyet edilir.

- Sübhaneke okunur.

- Sübhanekeden sonra eller 3 defa tekbir getirilerek kulaklara kaldırılır.

- İlk 2 tekbirde yana bırakılır. 3. tekbirde eller göbek altında bağlanır.

- İmam Fatiha ile beraber bir sure daha okur. Cemaat topluca rükuya eğilir.

- Rüku ve secde yapıldıktan sonra 2. rekata hazırlanılır ve eller bağlanır.

- 2. rekatın başında imam Fatiha ve bir sure okur. Sonrasında üç defa tekbir getirilerek iki el kaldırılır. 3. tekbirde eller yana bırakılır.

- 4. tekbirde eller kalkmaz ve rükuya eğilmek gerekir.

- Secde yapılır ve oturulur.

- Oturma sırasında cemaat ve imam Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, - Rabbena firli dualarını okur ve önce sağa selam verilir. Sonra da sola selam verilir. Böylelikle namaza son verilir.

Kürşat Muratcan Kılıç.
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal